Bemutatkozás

Imádok utazni, új tájakat, ízeket és kultúrákat felfedezni.
Gyerekkorom óta lehetőségem nyílt hol hosszabb hol rövidebb időt távoli országokban eltölteni, és azóta is folytonos mehetnékem van (országhatár átlépési kényszernek nevezem). Az utazások során nagyon szeretem megismerni a helyi piacokat, éttermeket, kipróbálni a különlegességeket.
Saját konyhámban is szívesen kísérletezem és aktív tagja vagyok a Nők Lapja Konyha magazin főzőcsapatának. Imádom az ezzel járó sürgést, forgást, fotózást.
A blogomban saját receptjeim mellett, utazásaim során szerzett gasztronómiai tapasztalataimat szeretném megosztani másokkal is.

2010. március 11., csütörtök

Ramen leves


Több napja rettenetesen kívánom a Ramen levest. A kínia-japán eredetű levesnek rengeteg verziója létezik, a lényeg mindegyikben ahogy az alaplevet variálják. Önálló fogásnak simán elmegy, annyi rengeteg friss zöldség, tészta van benne. A ramen szárított tojásos tészta, nagyon gyorsan elkészül, forrásban levő vízbe kell dobni, és 5 perc alatt megpuhul. A leves lehet zöldséges, rákos, csirkés, marhás... ezt ízesítik gyömbérrel, szezámolajjal, szójával, fokhagymával, újhagymával. Nekem csirke alaplevem volt, és csirkemell a múltkori grillcsirkés elcsábulásból (mikor a Kaiser's elé beparkolt egy csirkesütő). Volt itthon továbbá mángold, friss gomba (bár a shiitake jobban illett volna), és ramen tészta. Kb. 15 perc alatt készült el, és isteni volt ebben a márciusi hóesésében!

Hozzávalók 2 főre
7 dl l csirkeleves
fél grillezett csirkemell
15 dkg gomba
20 dkg mángold
10 dkg cukorborsóhéj
3 evk világos szójaszósz
1 fej hagyma
2 gerezd fokhagyma
2 centis gyömbérdarabka
2 szál újhagyma
2 evk mogyoróolaj vagy szezámolaj
15 dkg ramen tészta
A mogyoróolajon megfonnyasztjuk a hagymát, majd hozzáadjuk a fokhagymát és jöhet bele a gyömbér. Felöntjük az alaplével, hozzáadjuk a szójaszószt, friss borsot tekerünk bele és alacsony lángon 10 percig főzzük. Leszűrjük a levest, hozzáadjuk a kis darabokra vágott csirkemellet, a gombát, cukorborsóhéjat, mángoldot és még pár percig főzzük. Forrnia nem szabad, így a zöldségek mind roppanósan frissek maradnak. Közben a tésztát lobogó forró vízbe dobjuk, majd elzárjuk alatta a lángot. 5 percig ázni hagyjuk a tésztát, leszűrjük és tányérokba szedjük és rámerjük a forró levest. A tetejét újhagymával szórjuk meg, aki csípősen szereti chilit is szórhat rá. Sok verzióban még főtt tojással is gazdagítják a levest, én ezt elhagytam.

1 megjegyzés:

  1. Kedves Csillagánizs! Nagyon örülök hogy rátaláltam a blogra. Mostanában érdeklődöm a keleti konyhák iránt és találtam néhány érdekes receptet. Remélem lesz folytatása a keleti ételeknek. Üdv.: Melinda

    VálaszTörlés